Haber

Antalya’dan Deprem Bölgesine Gönderilecek Yardımlar Arasında Kumbara ve Yanındaki Kalpleri Isıtan Mektup: “Buradasın, Bisikletimiz Olmasın”

Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Cam Piramit Afet Yardım Merkezi’nde deprem bölgesi için toplanan yardımın ortasında ortaya çıkan kumbara duygulu anlara neden oldu. Kumbaraya mektup bırakan 8 yaşındaki Yusuf ve Kerim kardeşler, “Size çok üzüldük. Allah hiçbir çocuğu annesiz babasız bırakmasın. Ne kadar olduğunu bilmiyoruz. kumbarada.Umarım bir nebze olsun faydası olur.Sen iyi olduğun sürece bisikletimiz orada.” kalpleri ısıttı.

10 ilde büyük yıkıma neden olan deprem felaketi nedeniyle Antalya halkı yardım için seferber oldu. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Cam Piramit Afet Yardım Toplama Merkezi’ne akın akın gönderen vatandaşlar, uzun kuyruklar oluşturarak bölgede gerekli ekipmanları getirmeye devam ediyor. Battaniye, mont, bot, ısıtıcı ve mama gibi yardımların ulaştığı merkezde, yardımların ortasında bulunan kumbara duygusal anlara neden oldu.

“SADECE İYİ OL”

Yardım merkezinde yardım malzemelerinin tasnifi sırasında bir kutunun içinden çıkan kumbara yürekleri ısıttı. 8 yaşındaki Yasin ve Kerim kardeşlerin bisiklet almak için harcadıkları harçlığın bulunduğu kumbara, birlik ve beraberliğin en güzel örneklerinden biri olurken, kutuyu açan sosyal hizmet görevlisinin gözlerini yaşarttı. İkiz oldukları sanılan kardeşlerin kumbaraya iliştirdiği mektupta şu sözler yer aldı:

“Merhaba biz Yasin ve Kerim kardeşler 8 yaşındayız. Sizin için çok üzüldük. Dualarımız için. Allah anasız, babasız evlat kalmasın. Kumbaramızda ne kadar var bilmiyoruz. .İnşallah bir faydamız olur.İster bizde olsun, ister olmasın yazlık bisikletimiz.Yeter ki siz iyi olun.Keşke daha fazlasını yapabilsek.Allah yardımcınız olsun.”

“ÇOCUKLARIN GÖZLERİNDEN ÖPÜYORUM”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, gözleri yaşlarla dolu küçük çocuklara kumbaralarını getirip deprem bölgesine gönderilmek üzere teslim ettiklerini söyledi. Önder Böcek, “Küçük ama yürekleri kocaman olan yavrularımız harçlıklarını deprem bölgesine gönderiyor. Çocuklarımız en sevdikleri oyuncakları getiriyor. Battaniyelerini yaşlı bir teyze getirmiş. Biz çok güçlü bir milletiz. Allah hepsinden razı olsun.” . Minik bebeklerimizin gözlerinden, ellerinden öpüyorum.”

susuz-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu