Haber

Elazığ’da Sahte Belgelerle İhale Usulsüzlüğü Operasyonu: 10 Gözaltı

Polisin ELAZIĞ merkezli 3 ilde gerçekleştirdiği operasyonda, el konulan araçların ihale satış sürecinde sahte belge düzenleyen ve hiçbir yöntem uygulanmadan 22 ihalenin kazanılıp alınmasını sağlayan 1’i eski kamu görevlisinin de aralarında bulunduğu 10 şüpheli gözaltına alındı. gözaltına alındı.

Kovancılar Cumhuriyet Başsavcılığı koordinasyonunda İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince başlatılan soruşturma kapsamında 1’i eski kamu görevlisinin de aralarında bulunduğu 10 şüpheli, hukuka aykırı ödül vermekle suçlandı. 2019-2021 yılları arasında ele geçirilen araçların ihale ve satış sürecinde sahte belge üreterek 22 ihale aldığı öğrenildi. Yakalanması için soruşturma başlatıldı. Elazığ merkezli Diyarbakır ve Burdur’da belirlenen adreslere eş zamanlı düzenlenen operasyonlarda FA (55), BC (42), H.Ö. (32), CA (37), DP (28), F.Ö. (31), IA (29), DY (39), TK (21) ve SZH (40) gözaltına alındı.

Şüpheliler emniyetteki işlemlerinin ardından ‘ihaleye fesat karıştırma’, ‘resmi evrakta sahtecilik’ ve ‘görevi kötüye kullanma’ suçlarından adliyeye sevk edildi.

haber-kaynarca.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu