Haber

İstanbul’da Selde 2 Kişi Hayatını Kaybetti

sağlık BakanıFahrettin Koca, İstanbul İlçemizde etkili olan sağanak yağış nedeniyle meydana gelen sel olayında maalesef 2 vatandaşımız hayatını kaybetti. Sel olayından 5 kişi etkilendi. Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde hasta kabulüne devam edilirken, Başakşehir Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne ayaktan tedavi gören hastalar kabul ediliyor. Olayla ilgili 52 ambulans ve 5 UMKE ekibi görevlendirildi” dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, saat 00.13’te X (Twitter) hesabından yaptığı açıklamada; İstanbul’da yaşanan sel sonucu 2 vatandaşın hayatını kaybettiğini, 5 kişinin de su baskını nedeniyle etkilendiğini bildirdi. Koca’nın açıklaması şu şekilde:

“İstanbul’da sel olayında son durum. İstanbul’da etkili olan sağanak yağış nedeniyle meydana gelen sel olayında maalesef 2 vatandaşımız hayatını kaybetti. Onlara Allah’tan rahmet diliyorum. 5 kişi etkilendi. Sel olayının ardından ambulanslarımızla hastanelere sevk edildik.”Hepinize geçmiş olsun diliyorum. Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi hasta kabulüne devam ederken, Başakşehir Devlet Hastanesi Acil Servisi de ayaktan hasta kabul ediyor. Olayla ilgili olarak 52 ambulans ve 5 UMKE ekibi görevlendirildi. İstanbul’a geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Gelişmelere karşı görevimizin başındayız.”

Kaynak: ANKA / Sağlık

aksu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu